Při budování obchodních vztahů s Čínou se na něco důležitého zapomnělo…

Čeští umělci Marta Kubišová, Jitka Hosprová a Jan Potměšil vydali společné prohlášení nazvané „Svědomí nelze koupit“ a ve spolupráci se spolkem Lidská práva bez hranic uspořádali 6. 10. 2014 v prostorách Pražské křižovatky koncert na podporu vězněného čínského advokáta Kao Č‘-šenga a následovníků duchovní praxe Falun Gong, kteří jsou zadržováni a mučeni v čínských vězeních pro svoji víru v pravdu, soucit a snášenlivost.

Záznam z koncertu v Pražské křižovatce:

V souvislosti s koncertem byl i napsán otevřený dopis, určený prezidentovi republiky.

Připojilo se k němu 140 účastníků koncertu, včetně přítomných umělců a mluvčích:
Marta Kubišová, Jitka Hosprová, Jan Potměšil, Kateřina Jacques, Jan Budař, Olga Lounová, Antonia Nyass, Bára Vaculíková, Léňa Yellow, Lucie Hawa Goldin, Daniel Monaghan, Zdeněk Vojtíšek a Jana Skovajsová.
Připojili se také Jan Wolf, Marek Benda, Monika Šimůnková, Džamila Stehlíková, Petr Hejma, Marie Šandová, Kvido Štěpánek a další.

Prostřednictvím emailu se k dopisu připojili: Mgr. David Czyž – živnostník, Marie Jirková – ošetřovatelka v hospici, Pavlína Pilařová z Veliké Vsi, Ing. Eva Zajíčková – důchodkyně, Vladimír Dostál – báňský úpravář, Vladimír Štádler – zdravotní laborant, Simona Kužníková – zdravotní sestra, Radek Syrovátka – geodet, Tomáš Wünsch – učitel AJ a IT administrátor, Veronika Zárubová – studentka VŠ.

Koncert také obsahoval prohlášení.

Níže je záznam z předchozího koncertu, na podporu právníka Kao Č´- šenga
a Falun Gongu – Senát PČR leden 2012: