V současnosti poskytujeme možnost projekcí těchto filmů:

Bližší informace:

Promítání realizujeme zejména na školách a kinech, či diskusních místech. Délka promítání je určena dobou konkrétního filmu a po domluvě i diskuzí, která obvykle trvá 30-60 minut.

K promítání zajišťujeme 1-2 uvaděče, kteří film představí a vedou i následnou diskusi na téma filmu. Lze ale také poskytnout i samotný film.

U promítání většího rozsahu (např. kina) s potvrzenou účastí jsme schopni pozvat i odborníky na různá témata.

V případě zájmu o promítání nás kontaktujte Veroniku Sunovou na veronika.sunova@unseen.is anebo telefonicky na čísle 721 742 071.

O výši poplatku za autorská práva k filmům Vás budeme na požádání informovat.

S internetovým prodejcem Alza jsme také vyjednali možnost zakoupení dvou zmiňovaných filmů ke zhlédnutí: Svobodná Čína: Odvaha věřit; Svědomí Číny: Příběh Kao Č‘-šenga

 


Cesty úniku (Avenues of Escape)

IMDB, ČSFD

(Kanada, 2017, režie Leon Lee, 65 min., čínsky/anglicky s českými titulky)
Čtyřnásobný vítěz Leo Awards 2017

Anotace:
Zrazeny svým národem. Pronásledovány za svou víru. Jedinou možnou volbou se stal nereálný útěk. Držitel prestižní ceny Peabody Award a režisér filmu Human Harvest (Člověk na prodej) natočil další strhující dokument – tentokrát o útěku před pronásledováním v Číně.

Dlouhá léta pronásledování praktikujících Falun Gongu v Číně za sebou zanechala tisíce obětí. Životy tří žen se propojily tím, že se vydaly na nebezpečnou cestu za svobodou. „Vyzbrojeny“ pouze mapou a touhou po spravedlnosti se musely při útěku před zatčením v komunistické Číně spolehnout na svou bystrost, odvahu a soucit cizinců. Zůstat v Číně by znamenalo jistou smrt, ale ani útěk neskýtá žádnou záruku…

Svobodná Čína: Odvaha věřit

IMDB, ČSFD

Od režiséra filmu „Tibet: Za hranicí strachu“
(USA, 2011, režie Michael Perlman, 61 min., anglicky s českými titulky)
vítězný film devíti mezinárodních filmových festivalů
http://freechina.ntdtv.org/awards/

Anotace:
Honoré de Balzac říkával, že za každým velkým majetkem se skrývá zločin. Je-li to pravda, jaké zločiny se skrývají za největším hospodářským vzestupem všech dob, za ekonomickým zázrakem současné Číny? Odpověď na to dává unikátní dokument, který ve spolupráci s čínským producentem Keanem Wongem a televizí New Tang Dynasty natočil americký režisér Michael Perlman.

Film Svobodná Čína: Odvaha věřit proplétá příběhy bývalé členky Komunistické strany Číny a americko-čínského podnikatele, kteří se oba nedobrovolně stali nepřáteli čínského režimu. Přináší jedinečné audiovizuální materiály, jejichž pořízení a zveřejnění je v Číně klasifikováno jako „vyzrazování státního tajemství“ a trestá se zde mnohaletými žaláři. Odkrývá všední realitu čínské propagandy, tajemství levné pracovní síly i podezření o hrůzných zločinech, ke kterým může docházet tam, kde se volný trh snoubí s idejemi marxismu a ateismu.

Film Svobodná Čína: Odvaha věřit získal řadu hlavních cen na světových festivalech dokumentárního filmu, hudba Tonyho Chena byla nominována na cenu Americké filmové akademie. Od roku 2011 byl promítán ve 41 zemích a přeložen do více než 27 jazyků. Bývá oceňován nejen pro překvapivý vhled do světa za Velkou čínskou zdí, ale především pro jedinečný prožitek pravdivosti a ryzího lidství.

web: http://freechinamovie.com
vyrobila: NTD TV a WORLD2BE

Svědomí Číny: Příběh Kao Č’-šenga

IMDB, ČSFD

V anglickém originále: Transcending Fear
(Čína, USA, 2013, režie Wenjing Ma, 72 min., anglicky, čínsky, s českými titulky)

Anotace:
Narodil se v jeskyni, čas mu napovídaly jen hvězdy. A přesto se Kao Č’-šeng dokázal přes veškerou nepřízeň stát jedním z nejlepších čínských právníků. Mezi lidmi se mu začalo říkat „Svědomí Číny“. V očích komunistické strany však ve své honbě za spravedlností zašel až příliš daleko.

Když se Kao začal vyjadřovat proti porušování lidských práv, což je k téma, které je v Číně tabu, unesli ho a mučili. Tajná policie si vzala jeho ženu a děti jako rukojmí. Kao je postaven před srdcervoucí dilema a musí se rozhodnout mezi celoživotním hledáním spravedlnosti a láskou ke své rodině. Kterou cestu si zvolí? A jakou cenu za to bude muset zaplatit?

Tento příběh o krutosti, odvaze a soucitu je povinnou podívanou pro ty, kdo si přejí pochopit napětí, která probublávají pod povrchem dnešní Číny – a také pro ty, kdo chtějí poznat jednoho z nejvznešenějších bojovníků za svobodu naší doby.

web: http://www.transcendingfearfilm.com/
vyrobila: NTD TV

HARD TO BELIEVE: Těžko uvěřitelné

IMDB, ČSFD

(USA, 2015, režie Ken Stone, 57 min., anglicky s českými titulky)
film získal 11 filmových ocenění, více než 40 repríz v americké PBS TV

Anotace:
DĚLO SE TO I V MINULOSTI: Vlády vraždící své vlastní občany kvůli jejich duchovnímu či politickému přesvědčení. Ale ještě nikdy se to neodehrávalo takovýmto způsobem.

Podobné události se dějí tak často, že svět už jim nevěnuje vždy pozornost. Je však možné, že důvodem, proč se na to média tentokrát nezaměřují, je ekonomický vliv? Je těžko uvěřitelné, že doktoři rozřežou nevinné lidi kvůli prodeji jejich orgánů. A je takřka neuvěřitelné, že významná média to neprošetřují. Ale přihodilo se to už desítkám tisíc lidí a dalším se to možná stále děje.

HARD TO BELIEVE: Těžko uvěřitelné je dokument zabývající se problematikou násilných odběrů orgánů čínským vězňům svědomí a jak na to (ne)reaguje okolní svět. Film pochází z dílny Swoop Films, dvojnásobného držitele ceny Emmy, režiséra a producenta Kena Stonea, a Irene Silber.

video: setkání s producenty https://www.youtube.com/watch?v=bz_12aYtEig
web: http://www.hardtobelievemovie.com/
vyrobila: SWOOP FILMStrailer: https://www.youtube.com/watch?v=qm8VRUPlmWs