Často realizujeme v ČR návštěvy osobností, které se zabývají lidskými právy v Číně.

Tento měsíc jsme pozvali Davida Matase, kanadského právníka, který působil v mnoha mezinárodních lidsko-právních organizacích.

V červnu jimi byli chirurg, který v Číně vyoperoval orgány z žijícího člověka a žena, který byla týrána v pracovním táboře. (Více)

Máte tip na zajímavou osobnost?
Zanechte nám ho v záložce kontakt.

Níže uvádíme úvod k poslední návštěvě Davida Kilgoura a Ethana Gutmanna u nás,
včetně odkazu na samostatnou stránku věnovanou této návštěvě:

Svědectví o násilném odebírání orgánů v Číně

Poslední únorový týden 2015 navštívili Prahu dva význační vyšetřovatelé Ethan Gutmann a David Kilgour, aby upozornili na nové důkazy ohledně nelegálního odebírání orgánů, ke kterému dochází v čínských věznicích. Oba experti v rámci rozličných besed a diskusí seznamovali českou veřejnost mimo jiné i s tím, co můžeme udělat v naší zemi proto, abychom pomohli celou věc zastavit. David Kilgour, právník a bývalý člen kanadské vlády, je spoluautorem vyšetřovací zprávy Bloody Harvest (Krvavá sklizeň). Ethan Gutmann, spisovatel a investigativní novinář, je autorem knihy The Slaughter (Jatka).

Celý systém pochybných obchodů s lidskými orgány podle vyšetřovatelů funguje s vědomím vládnoucího čínského režimu a jeho ministerstva zdravotnictví. Důkazy odhalují, že jsou do systému zapojeny soudy, věznice, policie i nejvyšší představitelé vládnoucí komunistické strany, kteří z něj profitují.

Evropský parlament v prosinci 2013 uznal důkazy a vyšetřovací zprávy expertů jako důvěryhodné a v Usnesení Evropského parlamentu o nedobrovolném odebírání orgánů v Číně (2013/2981(RSP) důrazně vyzval čínský režim k neprodlenému ukončení těchto praktik, započetí vyšetřování a stíhání viníků.

Podívejte se na naši fotogalerii z akce na: http://www.ilegalnitransplantacecina.cz

Zanechte komentář:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s