V r. 2006 se začala množit podezření, že státní instituce a zaměstnanci vlády Čínské lidové republiky nechávají odebírat životně důležité orgány praktikujícím meditační praxe Falun Gong a dalším vězňům svědomí. Tato obvinění vyšetřoval David Kilgour, bývalý kanadský státní tajemník pro oblast Asie a Tichomoří, a David Matas, uznávaný právník v oblasti lidských práv. Obvinění stanovují, že orgány jsou obětem odebírány, zatímco jsou stále naživu a tyto „operace“ jsou formou vraždy. Na základě desítek nepřímých důkazů došli k závěru, že k tomuto zločinu v Číně skutečně dochází.

Zde uvádíme hlavní důkazy:

Přes 40 000 transplantací, u kterých není vysvětlen zdroj orgánů

Transplantační obchod v Číně zaznamenal prudký vzestup po roce 1999, právě poté, co čínský režim spustil celonárodní systematickou persekuci následovníků Falun Gongu. Zabíjení těchto lidí pro jejich orgány je v souladu s politikou tehdejšího prezidenta Ťiang Ce-mina, který nařídil „zničit jejich pověst, zruinovat je finančně a zlikvidovat je fyzicky.“

Mezi lety 2000 – 2005 bylo v Číně provedeno přes 40 000 transplantací, u kterých není vysvětlen zdroj orgánů. Je známo, že hlavním zdrojem orgánů pro transplantace v Číně jsou popravení vězni. Počet poprav se však po roce 1999 výrazně nezměnil, ale počet provedených transplantací několikanásobně vzrostl. Počet transplantací orgánů od rodinných dárců nebo od klinicky mrtvých je zanedbatelný, protože v Číně není systém dárcovství ani distribuce orgánů a Číňané mají k dárcovství orgánů kulturní averzi.

Vězněným praktikujícím Falun Gongu jsou systematicky prováděny krevní testy a prohlídky orgánů, přestože jsou tito lidé běžně velmi krutě mučeni.
Řada rodinných příslušníků praktikujících Falun Gongu, kteří zemřeli ve vazbě, oznámila, že viděli těla svých blízkých s ranami po chirurgických zákrocích a chybějícími částmi těla.

 

„Poskytovatelé vnitřních tělesných částí mohou být nalezeni okamžitě!“

V Číně je 165 transplantačních center, která nabízejí možnost nalezení vhodných orgánů během dvou až čtyř týdnů.Webová stránka Mezinárodního centra sítě transplantační asistence města Shenyang dokonce prohlašovala: „Poskytovatelé vnitřních tělesných částí mohou být nalezeni okamžitě!“
Vyšetřovatelé vydávající se za potenciální příjemce orgánů telefonovali do řady čínských nemocnic a transplantačních center. Tyto telefonáty vyústily v mnohá doznání, že praktikující Falun Gongu jsou zdroji orgánů na transplantace.

Celou zprávu Kilgoura a Matase nazvanou Krvavá sklizeň můžete v českém jazyce najít na stránkách: http://organharvestinvestigation.net. Reakcí čínské vlády na tuto zprávu byl jen útok na praxi Falun Gong, čínská vláda nebyla schopna doložit původ odebraných orgánů.
Nezávislé vyšetřování provedl také místopředseda Evropského parlamentu Edward McMillan-Scott. I on došel k závěru, že praktikujícím Falun Gongu jsou v Číně odebírány orgány.

Evropský parlament vydal 12. 12. 2013 usnesení, ve kterém vyzývá vládu Čínské lidové republiky, aby praktiky nedobrovolného odebírání orgánů vězňům svědomí okamžitě ukončila.

Mezinárodní petice pro OSN dosáhla přes 800 000 podpisů.

V České republice ji podpořilo vedení České lékařské komory a během jejího zasedání ji podepsaly téměř čtyři stovky lékařů.

 

Přepis a překlad telefonního rozhovoru mezi vyšetřovatelem vydávajícím se za potenciálního příjemce orgánu a doktorem Lu, nemocnice Minzu města Nanning v autonomní oblasti Guangxi, 22. května 2006

Volající: „Můžete sehnat orgány od praktikujících Falun Gongu?“.

 Doktor Lu: „Dovolte mi říci, že je nemáme jak sehnat. V Guangxi je teď dost obtížné je opatřit. Pokud nemůžete čekat, doporučuji vám jít do Guangzhou, protože pro ně je velmi snadné dostat orgány. Mohou je shánět po celé zemi. Když provádí transplantaci jater, mohou pro vás zároveň dostat ledvinu, takže je to pro ně velmi snadné. Mnoho oblastí, kde je nedostatek orgánů, se na ně obrací o pomoc.“

Volající: „Proč je pro ně snadné je dostat?…“

Lu: „Protože jsou významná instituce. Kontaktují soudní systém jménem celé univerzity.“

Volající: „Pak tedy používají orgány od praktikujících Falun Gongu?“

Lu: „Přesně tak…“

Volající: „…Ty, co jste používali dřív (orgány od praktikujících Falun Gongu), byly ze záchytných center, nebo věznic?“

Lu: „Z věznic.“

Volající: „.. A bylo to od zdravých praktikujících Falun Gongu…?“

Lu: „Přesně tak. Vybírali jsme ty dobré, protože zabezpečujeme kvalitu našich operací.“

Volající: „To znamená, že vybíráte orgány sami…“

Lu: „Jistě…“

Volající: „Jak je obvykle starý poskytovatel orgánů?“

Lu: „Kolem třiceti.“

Volající: „…Chodíte je do vězení vybírat osobně?“

Lu: „Ano. Musíme je vybírat.“

Volající: „Co když si vybraný nechce nechat odebrat krev?“

Lu: „Určitě nás to nechá udělat.“

Volající: „Jak?“

Lu: „Určitě najdou způsob. Proč se staráte? Tyhle věci by vás neměly zajímat. Mají své postupy.“

Volající: „Ví ten člověk, že jeho orgán bude odebrán?“

Lu: „Ne, neví.“

 

Zanechte komentář:

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s